ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Výlet 3. A, 4. A a šesťáků

Společně jsme navštívili krásné místo v podhůří Jeseníků – hrad Sovinec. Dozvěděli jsme se, že byl založen již ve 14. století dvěma bratry Pavlem a Vokem ze Sovince. Čekala nás interaktivní prohlídka s průvodkyní se spoustou úkolů, hádanek atd. Líbily se nám hradní komnaty, zbrojnice, opevnění s děly i školní třída. Dokonce se někteří z nás dobrovolně převlékli za panoše a hradní paní. Druhým cílem našeho výletu byla Pradědova galerie v Jiříkově. Tady jsme obdivovali obří sochy, betlémy a postavy bájí, pověstí uměleckého řezbáře, který je držitelem 25 českých a 5 světových rekordů. Socha Praděda je totiž vysoká 10,5 m a váží více než všichni žáci 3. A a 4. A dohromady. Na závěr našeho výletu bylo samozřejmě občerstvení s nanuky, zmrzlinou, párkem v rohlíku, hranolkami a vším , co patří ke skvělému výletu.

Táňa Zavacká, Šárka Prokšová