ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Děti z 2. B prožily jablíčkový den

To bylo v pondělí radosti, když Maty  vybarvil kamínek v naší třídní hře a posunul nás na další ostrov. To totiž znamená, že  v úterý nebudeme mít obvyklý rozvrh, ale projektový den. Tentokrát byl o jablcích. A co všechno jsme zvládli? Hned ráno jsme měli čtenářskou chvilku. Děti totiž nechtěly přijít o dílnu čtení, kterou v úterý míváme. 
 
Když jsme se takto příjemně naladili na celý den, mohli jsme se pustit do práce. Přemýšleli jsme, k čemu jsou stromům plody. Porovnávali jsme vůně i hmotnost našich donesených jablíček. 
 
A pak jsme se pustili do pečení a tvoření. Zvládli jsme upéct závin a bezlepkové muffiny, natisknout v ateliéru s paní Janou krásné podzimní věnce a přečíst si příběh o Martínkovi a jablůňce. Některé děti se vyzkoušely (možná poprvé:o)) krájet jablko, umývat nádobí nebo zametat. A šlo jim to výborně.😊
 
Hrbáčová, Mlčochová a děti z II. B