ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Exkurze čtvrťáků-jeskyně a hranický quest

„Teda….to jsme si tu naši exkurzi pěkně naplánovali!“ ozývalo se mezi čtvrťáky. Cíl: příjemně chladné 14 stupňové Zbrašovské aragonitové jeskyně a quest v Hranicích. (Quest neboli hledačka je cesta, zábava, poučení i poklad).  A to už jsme autobusem pádili za našimi věrnými studeneckými parťáky, abychom  společně  vyrazili směr Teplice nad Bečvou. V autobuse zavládlo již známé štěbetání opět shledaných parťáků. Před vstupem do jeskyní jsme měli čas na prohlídku kolonády, vřídla s kyselkou, ochutnávky teplých oplatek a samozřejmě zmrzliny a návštěvy suvenýrů. Exkurzi jsme si báječně užili s poutavým výkladem naší průvodkyně Anety, která nás všechny moc pochválila, že jsme byli vnímavou a poslušnou skupinou (to byla na nás paní učitelka pyyyyyyšnááááá 🙂 . Po exkurzi jsme strávili čas obědu se svačinkou (řízky byly!!!) na kolonádě a hurá do autobusu směr Hranice. Tam jsme si společně řekli pravidla questu, dostali nezbytný papír s pokyny a naše 2 hodinová a více než 3 km trasa Hranicemi mohla začít. Rozděleni do čtyř skupin jsme se vydali vždy s doprovodem pedagoga za lovením a hledáním indicií, které byly zašifrovány v rýmovačkách.Vše se neslo lehce strašidelným tématem: „Hříšní lidé města hranického“. Bylo to opravdu perfektní…ani nám to nepřišlo, že máme v nohách pár kilometrů. Tajenka úspěšně vyluštěna všemi skupinami a teď nám nezbývalo nic jiného než si v Infocentru vybrat již slíbený poklad. Celý náš výlet jsme zakončili u výborné italské i točené zmrzliny. Lehce zmoženi jsme usedli do autobusu a uháněli se spoustou zážitků k našim domovům.

Čtvrťáci a paní učitelky Andrea, Věrka, Zuzka a Zdeňka