ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Čtvrťáci na výletě ve Studénce

Minulé úterý 11.6.2019 se vydali naši čtvrťáci vlakem na svůj výlet do Studénky. V úmorném vedru a ne tak pohodlném vlaku, kterým jsme cestovali do Svinova,  jsme konečně přestoupili na komfortní, klimatizovaný vlak směr Studénka. Cesta za kamarády ze ZŠ TGM Studénka trvala od nádraží ještě sice půl druhého kilometru, ale nás hnalo obrovské těšení se na naše známé vrstevníky z projektu „Dopisování s kamarády“. Už z dálky jsme viděli a slyšeli 30 studeneckých dětí přilepených na plot hřiště, jak na nás volají a mávají. Přivítání bylo bouřlivé a velice upřímné. Místo dvou jednotlivých tříd jsme s paní učitelkou Zuzkou měli kolem sebe jednu obrovskou s 53 dětmi. Společný čas jsme strávili v nově otevřené venkovní učebně, která nám poskytla úkryt proti neúnavnému slunci. Prošli jsme si jejich školu, viděli třídu, jídelnu i malinkou tělocvičnu a přemýšleli společně nad tím, jestli si té naší opravdu dostatečně vážíme. Studenečtí nás naučili novou bezva hru – bränball. Sportovci byli opravdu neodbytní a ve svém klání pokračovali fotbalovým řáděním. Během celého dne jsme mohli mlsat a napájet se připraveným bufetem. Společné poznávací hry, volné chvilky s kamarády nad kartami, povídání holek v  kroužku, schovka a jiné aktivity byly samozřejmostí. Čas plynul jako voda a my jsme náš pobyt zakončili školním obědem v jídelně. A něco jsme se přece jen naučili – že uklidit zbytky z talířů nemusí jen paní kuchařky, ale zvládneme to také sami! 🙂 Poslední chvilky s kamarády, loučení, objímání, společné fotografování a nezbytná předávka kontaktů, které byly snad všude po těle a my museli uhánět na vlak. Za nás za všechny bych chtěla moc poděkovat studeneckým dětem a hlavně paní učitelce Zuzce Kadulové za příjemně prožitý den našich žáčků, bohatý raut a prima zážitky.

Čtvrťáci a paní učitelky Hubáčková a Bielková