ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Prvňáčci navštívili místní knihovnu

Nevlídné jarní počasí využili naši prvňáčci k návštěvě místní knihovny. Mnozí ji již někdy navštívili se svými sourozenci nebo rodiči, ale tentokrát měli možnost si poslechnout, co nám knihovna nabízí, jaká pravidla v ní fungují, jak se v knihovně chovat, jak pečovat o knihy.  Paní knihovnice si pro nás připravila pohádku o tom, Jak sněženka probudila jaro. Děti ukázaly, že mnohé z jarních květin znají. Poté nás seznámila s krásnou knížkou “ Slyšíš, jak mluví stromy”, ve které děti najdou mnoho odpovědí na zajímavé otázky, např. jak stromy poznají  příchod jara, získají informaci o rašení stromû….. Děti paní knihovnici za odměnu předvedly při čtení pohádky o Štaflíkovi a Špagetce, jak se již naučily číst. Na závěr si mohly prohlédnout knížky a časopisy, které je zaujaly.

Společně jsme prožili příjemné čtenářské dopoledne.

Prvňáčci + Šárka Prokšová