ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

“Člověk pro Zemi, Země pro člověka”

Blížící se 22. duben nás přiměl se zamyslet nad životním prostředím. I my prvňáčci jsme si v úterý prostřednictvím projektového dopoledního vyučování připomněli naši odpovědnost za stav a budoucnost přírody na planetě Zemi. Všímali jsme si důležitosti a propojenosti člověka s přírodou. Nejjednodušší ukázkou ochrany přírody bylo správné využítí jejich darů. Vlastním přičiněním jsme si vytvořili bohatě prostřený stůl ke společné svačině. Děti si vyzkoušely náročnost při přípravě lákavých mléčných a ovocných pokrmů. Uvědomovaly si, kolik práce je za každým výrobkem, za jednotlivou prací. Dnešní dopoledne odcházely děti ze školy nejen s plnými bříšky, ale i hlavou plnou nových zkušeností.

Prvňáčci + Šárka Prokšová