ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Lesní deník, den 5. – Praděd

Dnes jsme měli velký den, zdolali jsme Praděd. Vyšlo nám nádherné počasí, opravdu azuro, krásný výhled do okolí, nahoře nás pozlobil jen vítr. Autobus nás vyvezl až na Ovčárnu, odkud jsme se vydali dobýt vrchol pěšky. Cestu zvládli úplně všichni. Nahoře na Pradědu jsme snědli část obědových balíčků, dobrovolníci si zaplatili výjezd nahoru na vyhlídku vysílače. Na cestě dolů jsme měli domluvenou krátkou zastávku na stanici horské služby a v hotelu Figura si kdo chtěl koupil teplou polévku nebo hranolky.

Po návratu na chatu jsme se převlékli (tady dole je krásných 12 stupňů) a vydali jsme se ještě na procházku do muzea na Kapličkový vrch. Večer nás čeká program se skřítky a zpívání na kytaru.