ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Projekt „Dopisování s kamarády“

Tento týden žáci čtvrté třídy zahájili svůj projekt s názvem Dopisování s kamarády. Začli ve slohu, kde si ujasnili pravidla, styl dopisu i jeho význam. Je pravdou, že na tento způsob komunikace se v dnešní přetechnizované době zapomíná, proto i tato skutečnost byla pro žáky výzvou. Netrpělivě jsme všichni čekali na první várku dopisů od žáků ze ZŠ TGM Studénka. Poctivě uzavřené dopisy jsme tedy společně otevřeli a začali je pročítat, vybírat, přebírat, třídit… pustili jsme se do toho s takovou vervou, že ani zvonění na přestávku nás neodradilo. Bylo pěkné pozorovat, jak si děti různě poposedávali a pročítali obsah dopisu velmi pozorně. Dále jsme si v hodině čtení dočítali a vybírali podstatné informace, které jsme chtěli oznámit ostatním. Bylo moc zajímavé a milé, že nám vznikají nejen čistě dívčí či chlapecká dopisová kamarádství. Další den jsme se pustili do odepisování. Kdybyste viděli, jaké krásné dopisy vznikly (a to nejen obsahem, ale i kreativní výzdobou), nevěřili byste…Už teď všichni ve třídě se nervózně vyptávají  a těší se, kdy dostanou odpověď. A to netuší, co je pro ně připraveno na další měsíce..:-)

Andrea Hubáčková a 4. třída