ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Čtvrťáci vyráběli lapbook

Přírodověda tak trochu jinak!!! Tím se řídili žáci čtvrté třídy, když při zápisu učiva o ekosystému park jen tak bezhlavě nepřepisovali informace z tabule do sešitů, ale zkusili to úplně jinak. Co je to lapbook? Lapbook je „kniha“, složená z mnoha interaktivních prvků (skládaček), které spojuje společné téma. Jednotlivé části této „knihy“ obsahují důležité a zajímavé informace k tématu, které se děti učí. Název je odvozen od slov LAP = klín a BOOK = kniha, tedy „kniha do klína“. A co jsme se tím naučili?

  • rozvíjet jemnou motoriku
  • kombinovat logiku s kreativitou
  • vyhledávat a třídit informace
  • učit se pracovat s textem
  • rozvíjet kritické myšlení

A hlavně…ani nevěděli, že se při této práci nevědomky učili.

Andrea Hubáčková a autoři lapbooků