ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Čtenářské dílny nás baví

V rámci hodin čtení probíhá v páté třídě jednou týdně tzv. dílna čtení. Přispívá k rozvoji čtenářské gramotnosti, kterou naše škola podporuje, a především prohlubuje zájem žáků o čtení. V čem tato čtenářská aktivita spočívá? Žáci si zvolí libovolnou knížku, kterou čtou pouze ve škole. Hlavním principem je samostatné dvacetiminutové čtení vybrané knihy, na které navazují nejrůznější aktivity s přečteným textem. Čtenářskou dílnu si žáci velmi oblíbili a vždy se na čtení těší. Ve třídě nám také přibyl čtenářský strom, který převzal funkci čtenářského deníku. Každý list stromu (se jménem žáka, knihy a autora) představuje jednu přečtenou knihu. Strom se tak stává záznamem našich knih a zároveň poskytuje inspiraci ostatním dětem. Náš čtenářský strom je prozatím prázdný, tak jo čerstvě nasazený stromeček. I když je právě podzim, pevně věřím, že se brzy zazelená.

Anna Palovská