ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Máme rádi zvířata

4. říjen je Mezinárodním dnem zvířat, a proto jsme si dnes do vyučování přinesli své zvířecí mazlíčky. A nebylo jich málo. Pejsek Niki, křeček Ronaldo, tři králíčci – Kiki, Monty a Pepa, tři morčátka – Samík, Kiki a Punťa, rybky – Kulík a Igor a dvě kuřata. Někteří z nás poprvé viděli i činčilu. Ta naše se jmenovala Míňa a připomínala nám veverku.

Největší zájem vzbudili hadi – krajta královská jménem Fuňoch a užovka červená – Alík. Přivezl nám je ukázat Teo Čechák s tatínkem. Ti nejodvážnější z nás si je nechali dát i na krk. Od pana Čecháka jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí – odkud pocházejí, čím se živí a mnoho dalších informací. Chvilku jsme se o své miláčky i báli, protože jsme se dozvěděli, že křeček a jiní drobní hlodavci by byli pro krajtu dobrým soustem.

O domácí mazlíčky je nutno každý den pečovat a všichni naši chovatelé nám přiblížili, jak se o ty své vzorně starají.

Naši zvířecí kamarádi nám zpříjemnili dnešní vyučování ve 3. třídě, zažili jsme s nimi spousty legrace a každý domácí mazlíček si našel své příznivce a obdivovatele.

Táňa Zavacká