ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Okresní kolo biologické olympiády

19. dubna na Stanici mladých přírodovědců v Opavě proběhlo okresní kolo biologické olympiády kategorie C, tj. pro žáky 8. a 9. tříd. Za naši školu si účast vybojovaly Sofie Čermáková a Eliška Galová, obě z 8. třídy.
V letošním ročníku došlo ke změně pravidel ve volbě otázek v testu. Otázky byly vybírány z učiva 8. a 9. ročníku. I přes tento handicap se holky umístily v první části výsledkové listiny. Sofie na krásném 10. místě a Eliška na 18. Právě Sofie měla výborné výsledky v určování rostlin, živočichů a v laboratorním úkolu, a to ve všem druhý nejlepší výkon. Bohužel doplatila na neznalost ještě neprobraného učiva.
Ale příští rok jim to obě pěkně nandají.
Uvedené fotografie jsou ze školního kola, které proběhlo 19. února. Pro žáky 6. a 7. ročníku proběhne okresní kolo v dubnu.
Mgr. Latoňová