ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

2.A prožila edukační lekci ve Slezském zemském muzeu

Ve Slezském muzeu v oddělení třetihor je bílý krokodýl a medvěd a liška a kamenní trilobiti.
Chodí se tam jen tak co noha nohu mine, abys viděl jak ten život plyne.
Jaké je to všechno pomíjivé živobytí

Tak začíná píseň Muzeum, jehož autorem textu a hudby je známý písničkář Jarek Nohavica. A protože ve čtvrtek 5.5. byl nahlášen výpadek elektrického proudu, rozhodli jsme se opavské muzeum navštívit. Chvilku času, která zbývala do otevření muzea, jsme využili na návštěvu Ptačího vrchu. Místa, kde stojí tři bronzové pohyblivé sochy ptáků se svítícíma očima v nadživotní velikosti, kterou vytvořil na zakázku města Opavy rodák z nedalekého Hradce nad Moravicí, Kurt Gebauer. A teď hurá do slíbeného muzea!!
Edukační lekce, která byla předem domluvena, nás provedla říší zvířat. Seznámili jsme se s ptáky, obojživelníky, hmyzem a savci. Děti se mohly převtělit v různá zvířata a prolézt norou, dozvěděly se zajímavé informaci ze života motýlů  a to, že žijí skoro třičtvrtě délky života jako housenky a kukly. Své motýlí krásy si užijí jen pár dnů. Na závěr se děti podívaly na krátkou smyčku o instalaci slona indického ve vestibulu muzea. Odměnou pro nás všechny bylo vynikající smetanové občerstvení v podobě skvělé zmrzliny.

2.A a A. Hubáčková, A.Vaňková