ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Výstava papírových modelů

Kamarádi toho o sobě obvykle hodně vědí. A děti z I.B věděly o Honzíkovi Sebastianovi Jičínském, že skládá s tatínkem papírové modely tanků. Moc chtěly všechny modely vidět. Jak to ale udělat? Pak nás to napadlo. Uspořádáme Honzíkovi výstavu. Ale nebylo to jen tak. Museli jsme vyrobit a roznést pozvánky, vytvořit pravidla chování na výstavě a cedulky k exponátům a nakreslit plakáty. V hodině pracovní výchovy jsme si i vyzkoušeli, jak se jednoduché papírové modely skládají. Bylo to hodně obtížné, naštěstí nám s lepením pomohla děvčata z 5. třídy. A tak se na výstavě vedle papírových tanků objevili papíroví pejsci, kočičky, autíčka i autobusy. Byli jsme moc rádi, že si výstavu prohlédly i jiné třídy z 1. a 2. stupně. Mohli jsme si pak v knize vzkazů přečíst, že se jim výstava moc líbila.