ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Ponožková výzva pro 1.A

Ponožkový den se ve světě slaví už mnoho let a připadá na 21.3. Tato akce probíhá na podporu lidí s Downovým syndromem. Protože tento den letos vyšel na neděli, tak se již v pátek děti z 1.A sešly na ranní online výuce v odlišných ponožkách, které symbolizují svým tvarem chromozomy, které jsou zodpovědné za toto zdravotní postižení. Povídali jsme si, vysvětlili si symboliku čísel 21 a 3  v datu (ztrojený 21. chromozom), prohlíželi obrázky a připomněli si, že tento den má poukázat také na to, že i lidé s Downovým syndromem jsou součástí naší společnosti.

A jak naše práce pokračovala dále? Vyhlásili jsme výtvarnou výzvu – Návrh svých rozlišných ponožek. Všichni prvňáčci z 1.A se poctivě zúčastnili a paní učitelka jejich výtvory umístila na společnou padletí nástěnku, abychom mohli společně obdivovat mladé návrháře. A poslední úkol ? Pošli fotku na třídní koláž ve  svých různobarevných ponožkách. A že se zapojily nejen děti, ale i sourozenci a dokonce celá rodinka, svědčí o tom, že připomenutí Ponožkového dne stálo opravdu za to a splnilo svůj účel.

Naše heslo: “ V pátek jsme si všichni vzali na nožku pestrobarevnou ponožku.“

1.A a Andrea Hubáčková