ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Skutečný dárek

 

V prosinci čtvrtou třídu navštívil tatínek našeho spolužáka Kuby. Přišel nám povyprávět o své cestě do Afriky. I díky poutavé prezentaci jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o tomto kontinentu i o Keňi, kde pan Žák strávil nejdelší část své cesty. Nejvíc se nám líbily fotky zvířat žijících ve volné přírodě – žiraf, slonů, opic a lvů.

        Ale ne všechny fotky byly roztomilé. Z některých fotek nám bylo smutno. Viděli jsme, jak chudě žijí africké děti. Chybí jim nejen školní pomůcky, ale i základní lékařská péče a potraviny.
A tak jsme se jim rozhodli pomoci. Ještě před Vánocemi jsme místo Ježíška nadělovali my. Čtvrtá třída přispěla a přes organizaci Člověk v tísni poslala do Afriky skutečný dárek – kozu, ovci, školní potřeby pro 7 dětí, zdravou výživu, 10 000 litrů vody, hejno kuřat a pomůcky pro chov ryb. Doufáme, že naše dárky udělaly takovou radost, jakou jsme cítili my, když jsme si četli certifikáty s příběhy lidí, kterým skutečné dárky pomáhají.
Panu Žákovi moc děkujeme za zajímavý vstup do výuky i za inspiraci k dobrému skutku.

Za čtvrtou třídu paní učitelka Hrbáčová