ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Páťáci si připomněli 30. výročí sametové revoluce

Naše povídání o 17. listopadu 1989 v hodinách vlastivědy jsme završili v pondělí 18.11. projektovým dnem. Tomu však předcházela práce na tabuli, kdy děti měli pomocí hesel zapsat vše, co je k danému tématu napadá (pracovali na základě vyprávění a zhlédnutí krátkého dokumentu) a také si měly zahrát na moderátora, který vyzpovídal rodinné příslušníky. Žáci tyto rozhovory (zpovědi) prezentovali dětem a někteří také použili pro svou práci. V den projektu měli nachystány fotografie a opět zkoušeli napsat slova, kterými by fotografie vystihli, seřazovali také situace PŘED a PO sametové revoluci, někteří se ozdobili trikolórou, vypíchli jsme důležité osobnosti a pojmy. Třídou se nesly melodie písní, které máme spojeny se sametovou revolucí. Potom nastal čas skupinové práce. Výsledky nasbíraných různorodých materiálů děti zakomponovaly do své maxi prezentace. Nakonec jsme díla vystavili před třídou a společně si zanotovali píseň Marty Kubišové – Modlitba pro Martu. Jsme moc rádi, že si můžeme otevřeně povídat…

Páťáci a Andrea Hubáčková