ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Rosty i nerosty

Rosty i nerosty
Díky měsíčnímu plánu čtvrťáci věděli, že je v listopadu čeká ve vlastivědě učivo o horninách a nerostech. Je to oblast, o které toho většinou děti moc nevědí. A tak mě potěšila i pobavila otázka, jestli už zítra budeme probírat ty rosty a nerosty. :o)
Nejprve jsme se vrhli na horniny. Díky sbírce hornin pro žáky jsme mohli některé horniny prozkoumat blíže. Do dnešní hodiny zaměřené na nerosty přinesl Kuba svou sbírku nerostů. Od Kuby jsme se dozvěděli nejen názvy a zajímavosti o některých nerostech a polodrahokamech, ale i to, jak takovou sbírku k prohlédnutí pro ostatní připravit. Děkujeme Kubovi za zajímavý vstup do výuky a jeho mamince díky za pomoc Kubovi s přípravou.
J. Hrbáčová