ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Tematický den na téma internetová bezpečnost a mobilní aplikace

Čtvrťáci i letos hrají celotřídní hru. Za splněné úkoly navíc, za přečtené strany a jiné aktivity získávají body a posouvají svou třídu na plánu objevitelských cest. V pátek dorazili na ostrov, což znamená projektový den. A téma si zvolili samo – Mobily, elektronika a aplikace. Co s tím, paní učitelko, uděláte?
Pojala jsem to po svém – tak, aby to děti bavilo (což je účelem naší hry) a aby se něco naučily.
A co žáci dělali?
Psali myšlenkovou mapu na téma internet, četli text o bezpečí na internetu a propojovali to s ilustracemi (čerpáno z příručky Internetem bezpečně – viz odkaz níže). Dále se učili přihlásit na školní počítače a na internetu prošli „hrou“ digistopa, která varuje děti před kyberšikanou a učí je se správně na internetu chovat. Ti rychlejší také shlédli krátké video Jirky Krále ke správnému chování na sociálních sítích. V poslední hodině se děti naučily kvízovou hru Kahoot, díky níž si zopakovali vlastivědné učivo.
K článku přidávám i užitečné odkazy, které jsme během dne využili.
Stránky, kde jsou nauková videa Jirky Krále: https://www.budsafeonline.cz/
Jiřina Hrbáčová