ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

První přípravné setkání budoucích prvňáčků

V pondělí 13.5. jsme měli v naší škole vzácnou návštěvu. Přišli k nám budoucí prvňáčci společně se svými rodiči. Po krátkém přivítání panem ředitelem a seznámení s paní učitelkou jsme si v naší čítárně zahráli seznamovací hru s moudrou sovou. Potom nás čekalo první společné čtení. Děti s napětím vyslechly příběh malé myšky, která hledá nový domov pro sebe a své jablko. A stejně jako ona i děti ochutnaly šťavnaté jablíčko
a hádaly podle obrázků domečků, zvířátka, která v nich přebývají. Společně s rodiči jsme si také vyrobili svou jmenovku, kterou určitě využijem na našich dalších setkáních a také v průběhu první třídy. Všechny děti i rodiče odcházeli s úsměvem z příjemně prožitého odpoledne nad knížkou a s obrázkem malé myšky k vybarvení.

Táňa Zavacká