ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

27 000 – magická hranice zdolána

Na začátku školního roku jsme si s třeťáky dali jeden velký společný cíl. Za školní rok přečteme 27 000 stran. Proč tolik? Protože v naší třídě je 27 dětí. A 27 dětí toho přečte už docela dost. Ale 27 000 stran? Nevěděli jsme, jestli jsme si nedali nesplnitelný cíl. Nezalekli jsme se však a pustili se do práce.

Děti v dílnách čtení i doma četly knihy dle svého výběru a přečtené knihy zapisovaly do čtenářské tabulky. Přečtení knihy musel potvrdit svým podpisem rodič. Strany z knihy děti nahlásily a my jsme je připočetli ke stávajícímu stavu. Hodně jsme si u toho procvičili i písemné sčítání:o).

Některé děti přispěly mnoha knihami a několika tisíci stranami, jiné četly méně. Ale zapojili se všichni a každé dítě přečetlo nejméně 150 stran. V pátek před jarními prázdninami bylo naše skóre 26 975. Bylo jasné, že meta v pondělí po prázdninách padne.

Děti se opravdu činily a v pondělí jsme dosáhli čísla 28 459. To už si zaslouží odměnu, ne? Maminky napekly buchty, paní učitelka přispěla domácím moštem, nechyběly i křupky a lízátko pro každého čtenáře. To byla odměna pro děti. A odměna pro paní učitelky? Fakt, že děti chtějí ve čtení pokračovat. Jsme všichni zvědaví, jaké číslo bude na naší čtenářské nástěnce viset 30. června.

Jiřina Hrbáčová, Jana Mlčochová a třeťáci