ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Les ve škole ve 2. třídě

Druhá třída se během dvou posledních měsíců zapojila do mezinárodního projektu Les ve škole, který zaštiťuje vzdělávací centrum TEREZA (https://lesveskole.cz/cz) . Na začátku jsme dostali do třídy dopis od domácích skřítků, kteří se pomocí kouzelného atlasu ocitli v lese. Žádali nás, abychom jim pomohli. Měli jsme s druháčky za úkol zjistit toho o lese co nejvíc.

Každé dítě se stalo odborníkem na jedno zvíře či rostlinu a o ní zjišťovalo, kde bydlí, čím se živí, kdo ho ohrožuje. Přemýšleli jsme i o tom, jak jsou živočichové propojení a jak funguje ekosystém les.

Vyvrcholením byla lesní výprava, kde jsme hledali pobytová znamení zvířat. Díky naší pomoci se lesní skřítci dostali zpět domů a my jsme od nich vysloužili  krabici dobrot. Informace o průběhu projektu jsme poslali centru Tereza a doufáme v obdržení certifikátu Lesní třída:o).

Druháčci, paní asistentka Mlčochová a paní učitelka Hrbáčová