ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Třeťáci, čtvrťáci a robot OZOBOT

Ve středu 30. května jsme navštívili Dolní Vítkovice, kde jsme měli objednaný výukový program a prohlídku Malého světa techniky. Každému z nás byl zapůjčen malý robot OZOBOT, kterého jsme se učili programovat pomocí ozokódů (rychlost – turbo, hlemýžď, přeskoč doleva, doprava atd.). Malý Ozobot předváděl jízdu po čáře, kterou jsme mu nakreslili, měnil barvu podle barvy čar. Dokonce nám zatančil i závěrečný taneček. Poté jsme si v Malém světě techniky prohlédli i vyzkoušeli vynálezy, kdy některé byly staré i 200 let. Vyráběli jsme elektřinu šlapáním na kole, zjistili jak funguje tkalcovský stav, soustružili na soustruhu, řídili auta, autobus, motorky, prošli zvukotěsným tunelem nebo ponorkou Nautilus. Expozice Malého světa techniky se tak pro nás na téměř 2 hodiny stala jakousi hernou, kde jsme se zábavnou formou nenásilně vzdělávali, aniž bychom si toho vůbec všimli.

Táňa Zavacká, Šárka Prokšová