ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Jak se žilo ve starověkém Řecku

Učivo o starověkém Řecku zakončili žáci 6. ročníku praktickými dílnami. A bylo z čeho vybírat. Někteří si vyzkoušeli namalovat a ozdobit amforu, vytvořit mozaiku, složit báseň, a dokonce i řečnit. Jiní vymýšleli nápisy v řecké abecedě nebo zhotovovali první řecké mapy. Při přípravě řecké hostiny se už každý těšil na ochutnávku tradičního řeckého salátu. Olympijské hry byly zahájeny modlitbou a přísahou atletů a pak už odstartoval slavný pětiboj, kdy statečná „Sparťanka“ pokořila zbývající čtyři „Sparťany“ a plně si zasloužila vavřínový věnec. Nakonec všechny pobavilo „tragikomické“ divadlo podle starých řeckých bájí o řeckém hrdinovi Perseovi, který se vydal pro hlavu hrůzné Medusy. Žáci pracovali s nadšením a někteří své úkoly pojali velmi kreativně.

Mgr. Jana Galová