ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Světový den poezie v básni

Na oslavu světového Dne poezie jsme uspořádali výstavu vybraných krátkých básní, které byly rozvěšeny po školních chodbách na 1. i na 2. stupni. Kdo procházel školou, mohl číst básně pro nejmenší, ale i básnické texty pro starší, které byly zhudebněny.

Kromě všudypřítomných básní jsme uspořádali také recitační soutěž. Byla rozdělena na 2 kategorie: 1. – 3. třída a 4. – 5. třída. Sešli jsme se společně ve školní Čítárně, kde jsme vyslechli přednes recitátorů z každé třídy. Ti si nachystali básně různých autorů, rekvizity i nadšení, kterým zaplavili své publikum.

Rádi bychom poděkovali SRPD HAJETO, díky kterému jsme dětem mohli koupit nejen drobné sladké poděkování za účast, ale i krásné knižní ceny. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným.

V mladší kategorii byli oceněni Petr Rozkošný, Bára Handlová, Rozálka Mustarová a Helenka Matějová. V kategorii starších si ceny převzali Adam Výtisk, Lukáš Vaněk, Markéta Sauerová a Katka Pochylová. Děkujeme.