ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Pěvecká soutěž školních družin

Dne 15. 2. 2018 se uskutečnilo na ZŠ Ilji Hurníka v Opavě Oblastní kolo soutěže ve zpěvu dětí navštěvujících školní družiny v opavském okrese. V pěvecké zkušebně se ve čtvrtek sešlo třináct škol, které se pečlivě připravovaly na téma „písničky z filmů a pohádek“.
Porota zařadila naše soutěžící z kategorie 1. – 2. třída Elišku Galovou, Rozku Mustarovou, Sofii Čermákovou, Barušku Malečkovou, Josefínku Řehulkovou, Jana Černého, Antonína Černého a Václava Kundráta do ZLATÉHO PÁSMA. Děti z mladší kategorie zazpívaly pohádkovou píseň Kdyby nám v komnatách a píseň z filmu Noc na Karlštejně – Hoja hoj. Na klavír je skvěle doprovázela Anežka Lyková.
Starší kategorii 3. – 5. třídu zastupovaly zpěvačky Kateřina Váňová a Karolína Malečková s písní Holka nebo kluk a byly zařazeny do STŘÍBRNÉHO PÁSMA.
Na přiložených fotkách jsme zaznamenali napětí soutěžících nejen před vystoupením, ale i při vyhlašování výsledků, a radost z ocenění.
Všem účastníkům za skvělou reprezentaci školy i školní družiny děkuje Marta Formánková.