ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

První únor s exkurzí

Co se slíbí, to se má splnit. Jako odměnu za různá předvánoční kulturní vystoupení jsme si s žáky 8. a 9. třídy slílbili, že budeme pokračovat v tradici exkurzí do Ostravy. Letošní první únorový den se tak trochu pod maskou delších jednodenních pololetnich prázdnin nesl v duchu exkurze do Katedrály Božského Spasitele v centru Ostravy, kde jsme prostřednictvím skvěle komentované prohlídky objevili spoustu zajímavostí o této sakrální stavbě. Vime už, jakou souvislost má katedra s katedrálou, viděli jsme okna katedrály, do kterých jsou zaszeny LCD monitory, mohli jsme nahlédnou do adorační kaple a víme čí kapka krve je v relikviáři. Na poslední chvíli jsme si prohlédli pohyblivý betlém, který už zítra, na Hromnice, bude uložen do krabic, aby tak definitivně byla završena doba vánoční. Intelektuálně vyčerpaní jsme se pak vydali na snídani do kavárny Domu knihy a na návštěvu knihkupectví, kde jsme potkali naší bývalou absolventku Katku, která nás obdarovala slevou na nákup knih a reklamními předměty z Domu knihy. Užili jsme si to, měli jsme dnes zkrátka štěstí na zážitky i na skvělé lidi. Tak zase za rok!

Mgr. Sylva Ludvíková, žákyně a žák 8. a 9. třídy