ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Planetárium jsme si užili!

Dnes si žáci 4. a 5. třídy vychutnali návštěvu nedalekého planetária v Ostravě. I když počasí vybízelo spíše k pobytu na sluníčku, i tak nám vůbec nevadilo strávit odpoledne pod hvězdnou oblohou. Po usazení v kopuli planetária nás pan průvodce seznámil s celým vesmírem a především s naší sluneční soustavou. Pohled na hvězdy a planety byl vskutku nezapomenutelným zážitkem. Poté jsme zhlédli poučný film s názvem Čokoladová planeta. Hlavní roli zde měly tři mimozemské postavičky, které se vydaly hledat čokoládu na naši planetu Zemi. Po skvělém programu jsme si prošli místní expozici a vyzkoušeli si například ovládání vesmírného robota nebo rovnou skoky na měsíci. S planetária jsme odjeli bohatší o nové vědomosti a krásné zážitky. Všem doporučujeme navštívit!
Anna Palovská, Šárka Prokšová