ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Setkání se spisovatelem

Dne 18.10. do 5. třídy zavítal vážený host pan spisovatel Karel Václav Kupka, který je také učitelem na Střední škole technické v Opavě a dědečkem našeho žáka Patrika Michaliska. Pan spisovatel nám přišel představit svou poslední vydanou knihu, kterou věnoval dětem, i když se spíše věnuje tvorbě pro dospělé čtenáře. Kniha se jmenuje Pohádky nejen pro děti a jsou v ní krásně ukázány protiklady jako jsou pravda a lež, láska a nenávist a mnohé další. Na začátku hodiny nám pan Kupka popovídal tom, jak kniha vznikala a z jakých důvodů ji napsal. Poté jsme se zatajeným dechem poslouchali dvě pohádky, které nám přečetl. V závěru hodiny pokládaly děti panu spisovateli otázky přímo “na tělo”. Například jak dlouho trvá napsat takovou knížku, jestli plánuje vydat další knihu, ale také kde pracuje a proč se věnuje psaní. Chtěli bychom panu Kupkovi poděkovat za to, že si na nás udělal čas a krásně povykládal o knize i spisovatelském umění. Věřím, že pro mnohé děti se stal inspirací.
Anna Palovská