ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Druhá třída v knihovně

 

Ve čtvrtek 23. 3. jsme se vydali s druháčkama do naší knihovny. Paní knihovnice si pro nás připravila velmi pěknou poutavou knihovnickou lekci. V úvodu jsme si poslechli něco o fungování knihovny, knihovním řádu. Potom následovalo povídání o tom, jak se máme ke knížkám chovat a jak s nimi máme zacházet. S velkým zaujetím jsme si vyslechli příběh o čemeřici, který pak dočetli i někteří naši zdatní čtenáři. Na závěr jsme všichni plnili úkoly, které si pro nás p. knihovnice připravila. Vyhledávali jsme zadané knížky, zjišťovali rok vydání, ilustrátory, nakladatelství, názvy kapitol atd. Někteří z nás si do knihovny vzali čtenářskou průkazku a mohli si knihy i vypůjčit. Jiní odešli s přihláškou do knihovny. Po této velmi hezké knihovnické lekci se z nás určitě stanou čtenáři, kteří budou pravidelně naši knihovnu navštěvovat.

Mgr. Táňa Zavacká