ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Holocaust

Dne 1.2.2017 na naší škole proběhla historická beseda s názvem Holocaust, všichni jsme si takto připomněli Mezinárodní den obětí Holocaustu, připadající každoročně na 27. ledna. Tato významná historická epocha má připomínat utrpení přibližně šesti miliónů židovských obětí.
A co jsme se na přednášce dozvěděli?
Zprvu byla přednáška zaměřena na pracovní tábor Terezín, kde jsme rozebírali kresby malého chlapečka, jeho pocity a dojmy z tábora. Posléze nám paní Hlávková opět přiblížila historický kontext antisemitismu, persekuci Židů během staletí. Výklad byl doplněn poutavým příběhem paní pamětnice, která jako mladé děvče prošla za války pracovním táborem.
Děkujeme paní Hlávkové a paní Skácelové za moc zajímavou besedu a opět se budeme těšit na další setkání.
Mgr. Bohdana Konečná, Mgr. Marcela Marešová