ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Den stromů ve 2. třídě

Tento mezinárodní den se u nás v České republice slaví 20. října. My ve 2. třídě jsme se rozhodli ho oslavit tak, jak se na tento den sluší a patří!

Již v první třídě děti sbíraly žaludy, které pak nechaly vyklíčit. Poté je zasadily do hlíny, zalévaly a pečlivě se o ně staraly.

V září letošního roku z nich již byly malinké stromečky. Ale co s nimi? Řekli jsme si, že by se z nich mohlo těšit více lidí kolem nás. Proto jsme napsali dopis – žádost panu starostovi Karlu Palovskému, aby nám dovolil stromečky zasadit v Dohnálkově parku. Nejen že souhlasil a vybral vhodné místo, ale společně s panem Radimem Kružberským nám pomohl vykopat díry a stromky zde uložit. Stromečkům jsme zazpívali, pořádně je zalili a společně i s paní ředitelkou ZŠ Sylvou Ludvíkovou ještě jednou panu starostovi poděkovali.

Byl to moc fajn den, teď jen doufáme, že se našim doubkům bude v parku líbit a nic špatného se jim nestane. Také se na ně můžete zajít podívat.

 

Žáci druhé třídy a paní učitelka Eva Martínková