ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Podařilo se nám oživit Pukeka

Víte, kdo nebo co je Pukeko? My už to víme…… Pukeko (neboli Slípka modrá) je pták, který žije na Novém Zélandu už více než 1 000 let a novozélanďané se nemohou rozhodnout, jestli je milují nebo nenávidí. V hodině čtení děti z 2.A pracovaly s textem, ve kterém se dozvěděly mnoho zajímavých informací, které poté třídily, hodnotily  a  zodpověděly si tak na otázku: Proč je někým oblíbený/zatracovaný? Vše jsme podpořili videoukázkou, abychom také poznali jeho charakteristické „skřehotání“ a rituální pózy při hrozbě nebezpečí. V pracovní výchově jsme si vymalovali omalovánku Pukeka a jako překvapení na závěr se nám podařilo díky iPadům a aplikaci Quiver našeho Pukeka „rozhýbat“. Všichni jsme si dnešní den s textem, novými poznatky i technikou náramně užili.

Andrea Hubáčková a 2.A

IMG_5370