ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Děti z 2.A pekly halloweenské perníčky

Inspirováni lampiónovým průvodem a výzvou deváťáků přijít do školy oděni v halloweenských kostýmech či v oranžovo-černých barvách jsme vše povýšili a rozhodli se tak společně upéct halloweenské medové perníčky. Pro hladký průběh pečení bylo potřeba si uvědomit pracovní postup našeho pečení, proto jsme první hodinu věnovali slohovému cvičení. Naším úkolem bylo ve skupinách seřadit náš budoucí postup práce při výrobě medových perníčků. Po společném sdílení, vybaveni jasným postupem práce, jsme se přemístili do cvičné kuchyně  a vše mohlo začít. Vyzkoušeli jsme si rozválet těsto, pracovat s  vykrajovátky, řadit perníky na plech, hlídat barvu při pečení, potřít vajíčkem pro lesk a pečlivě a trpělivě nazdobit, ale také umýt a utřít nádobí, stoly, zamést podlahu. Vše probíhalo velmi hladce a všichni kuchaříčci si zaslouží obrovskou pochvalu! Přesto vyvstala otázka….. sníst nebo nesníst ????? „Snííííííííííst dneeeees“…zaznělo jednohlasně a tak během chviličky zbyly jen prázdné tácy.

Už teď se všichni těšíme na další praktickou aktivitu.

Andrea Hubáčková, Andrea Vaňková a děti z 2.A