ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

2.A v knihovně

Podle čeho se řadí knihy? Co je to tiráž? Proč kopřiva žahá? Co má společného lopuch a suchý zip? Na všechny tyto i jiné otázky jsme dnes dostali odpověď v místní knihovně. Nejprve paní knihovnice vysvětlila řazení a označování knih, které jsou vhodné pro naši věkovou kategorii. Řekli jsme si také, jak se ke knihám chovat a na lístečcích jsme dostali úkol. Vyhledat knihu podle jména autora, najít správný titul a ještě splnit úkol, který jsme měli na lístečku. Hledali jsme ilustrátora, stranu dané kapitoly či nakladatelství. Dále jsme si vyslechli  velmi zajímavé čtení z knihy Rostlinopis, díky kterému jsme si mohli odpovědět na výše zmíněné otázky. Ve zbývajícím čase jsme se mohli začíst do knížky dle vlastního výběru a prožít tak další společnou chvíli s knihou.

Andrea Hubáčková, Andrea Vaňková