ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Medvědí tanec

V pondělí 31.5. byla naše družina plná medvědích Miminek, která se chtěla stát Velkými medvědy.

Aby toho dosáhla, bylo  třeba naučit se tančit medvědí tance. Ty se skládají z tleskání, dupání, brumlání, překřížení paží a ukazování prstem. Po zvládnutí všech choreografií se z Mimin stanou postupně BrumlovéMéďové, Míšové a nakonec Medvědi. Tance se tančí v jednotlivcích, dvojicích či trojicích.

No a stalo se. Všechny děti si našly návody na patřičné tance, ty se naučily a předvedly je Velkým medvědům. Pokud si nevěděly rady, pomohly jim Moudré medvědice, které bohužel byly občas popíchány zákeřnými včelami. Z toho jejich bodnutí na chvíli zhlouply a vyžadovaly po dětech plnění pomatených úkolů. Děti přesto všechno zvládly, staly se Medvědy a hru si dokonale užily. Za odměnu všechny dostaly šátky s medvědy.

Tyto šátky nám poslali z nadace Terezy Maxové za to,  že jsme se zúčastnili charitativního běhu s medvídkem Teribearem. Společně jsme si ještě jednou připomněli, jak je důležité pomáhat potřebným.

Celá hra byla organizačně dost náročná a byla vychovateli zvládnutá jen

díky vydatné pomoci paní asistentky Zdišky a našich skvělých praktikantek Kristýnky a Anetky.

Kolektiv ŠD