ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

70 – Den otevřených dveří

V pátek 21. února 2020 proběhl na naší škole den otevřených dveří. Tímto odpolednem jsme si připomínali výročí 70 let otevření školy. Návštěvníci mohli nahlédnout do historie školy (byly zpřístupněny školní kroniky, články z nich i obrazové vzpomínky, historický koutek) a porovnat ji se současností, protože krom prohlídky školních prostor byly připraveny žákovské pokusy např. z fyziky, chemie, biologie, byla promítána videa ze školních akcí. Připravili jsme také několik workshopů, které ilustrovaly učební postupy, kterými se na naší školy snažíme realizovat vzdělávání. Návštěvníci tak vyzkoušeli čtenářské dílny, hodinu dějepisu, netradiční sportovní hry a zahráli si badminton.

Na školních chodbách se u bohatého občerstvení setkávali bývalí a současní žáci a učitelé, vzpomínali na společné zážitky nebo třeba na své první zkušenosti před katedrou. Ohlasy, které jsme během odpoledne zachytili, byly veskrze kladné, škola se Vám líbila. Tyto ohlasy a množství lidí, kteří si našli čas a přišli zavzpomínat, byly pro všechny z nás, kteří jsme se na přípravě podíleli, velikou odměnou. Děkujeme, vážíme si toho a těšíme se na další společné akce.