ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Návštěva odborné školy a české strojírenské firmy

Žáci 9. třídy navštívili Střední průmyslovou školu v Ostravě Vítkovicích, kde se více seznámili s průběhem studia na odborné škole. Vyzkoušeli si vytvořit návrh stojanu na mobil v programu Autodesk Inventor podle předlohy na technickém výkresu. Seznámili se s odbornými učebnami, zde si mohli vyzkoušet například sekání plechu a vidět základní strojírenské přístroje. Po prohlídce školy se žáci šli podívat do jedné z českých strojírenských firem a to Vaněk – strojírenská výroba. Firmou nás prováděl hlavní programátor výroby, který žákům popisoval náplň práce některých zaměstnanců, a zejména se žáci seznámili s reálnou strojírenskou výrobou a provozem. Tohle všechno pro naše žáky bylo uskutečněno a financováno z projektu Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v Moravskoslezském kraji.

Mgr. Sylva Ludvíková, Mgr. Anna Brhelová