ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Projektový den čtvrťáků

V rámci našeho projektu „Dopisování s kamarády“ nastala změna a konečně došlo k odtajnění těch, s kterými jsme si vyměnili několik dopisů a mohli si jen představovat, jak ten můj dopisovací kamarád vypadá, ale hlavně, jaký vlastně je. Nastal den D a my netrpělivě čekali, až se otevřou dveře a mezi nás přijde 30 stejně zvědavých dětí s doprovodem. No…přece jen jednu osobu, která k nám zavítala s dětmi, háječtí znali. Jaké bylo překvapení, když se ve dveřích objevila p.uč. Zuzka Kadulová, která loni děti učila v AJ. Patřičně jsme ji i děti uvítali konfetami a úžasným rautem plných sladkých a slaných specialit našich maminek, babiček či dalších rodinných příbuzných 🙂 Zato jim patří velký dík. Následovalo hádání, pomocí indicií (koníčky, sourozenci, zájmy), které si napsali v dopisech. Když se to všem podařilo, byl čas na vystřelení Rychlých Špuntů a zahájení společné kominikace. Ani nebylo třeba nějakého popostrkování a už se k sobě rozprchli a začali štěbetat. Zahráli jsme společně hry na seznámení. Studenečtí si se zájmem také prohlédli nejen naši hezkou školu, ale moc se jim líbilo i hřiště a hlavně hrací prvky, kde jsme strávili další společný čas. Pobyt venku jsme ukončili štafetovým během. Poté následoval pro děti ze Studénky velmi zajímavý bod, na který se moc těšili, protože to bylo pro ně nové – a to společné tvoření kamarádů-dopisovatelů na iPadech. Výsledkem byl parádní plakát jako vzpomínka na první setkání. A ještě společný oběd v naší školní jídelně a děti plni zážitků z nových kamarádů i moc pěkné školy už mohli vyrazit směr nádraží a v pořádku dojet domů, do Studénky.

Andrea Hubáčková a čtvrťáci