ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Velikonoční jarmark

V úterý 16.4. se konal VELIKONOČNÍ JARMARK.

Celá škola doslova rozkvetla a byla vyladěna do jarních barev. Návštěvníci mohli obdivovat výrobky a dekorace, které pro ně vlastnoručně vyrobily děti z naší školy. Opravdu ze všech koutů na nás číhala kuřata, vajíčka a vše, co k Velikonocům a jaru patří 🙂 Samotný jarmark, spolu s tvořivými dílnami, byl pouze třešničkou na dortu. Celé akci předcházely několikatýdenní přípravy, kdy všechny výrobky vznikaly, a v některých třídách to vypadalo jako ve velkovýrobně. Všechny třídy se snažily zaujmout svou originalitou a pracovaly s nejrůznějšími materiály … s papírem, textilem, přírodninami, mýdlovou hmotou, voskem, dřevem, družina zpracovala i medvědí česnek. Byl to doslova maraton v sázení obilí, pletení věnců a zdobení vajíček, ale myslím, že naše úsilí stálo za to!

Jarmark byl spojen s OTEVŘENÍM NOVÉ CVIČNÉ KUCHYŇKY. Pro návštěvníky jarmarku zde bylo připraveno vynikající občerstvení. Přípravu veškerých dobrot měl na starosti pan Mučka, který se ochotně nabídl a vše s naší drobnou pomocí připravil. Touto cestou bychom mu chtěli poděkovat za ochotu, vstřícnost a profesionalitu, se kterou k celé akci přistoupil. K ochutnání byly čtyři druhy vynikajících  kanapek (např. s lososem a bylinkovým máslem, se sýrovou pomazánkou, s chorizem, …), dále čočkový salát se zauzenou kachnou, panna cotta s malinami, mascarpone, vynikající káva, mazanec, beránek … no prostě všechno, o čem se nám ani nesnilo. Věříme, že vyšplhat až do třetího patra stálo za to 🙂 Že se naše akce vydařila, hovořila hojná účast spokojených návštěvníků, kteří si, kromě nakoupených dekorací a uspokojení chuťových buněk, mohli prohlédnout veškeré prostory školy, včetně nově fungujícího třetího patra s kuchyní a počítačovými učebnami.

Za tým ZŠ Veronika Dikovská