ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Ornitologický workshop

Během Dne Země jsme se v ornitologickém workshopu věnovali problémům ptáků v současném světě. Žáci se po studiu odborných zdrojů a vyhledávání informací na iPadech stali odborníky na svůj zadaný problém, který poté prezentovali ostatním spolužákům. Mezi studované problémy patřily nárazy do skel, dráty elektrického vedení, zemědělské stroje, nebezpečné okapy a roury, stojatá voda v bazénech a sudech, plasty a zemědělské stroje. Promluvili jsme si také o současné nelehké situaci sýčků a rorýsů. U všech problémů jsme si řekli, jak by mělo vypadat správné řešení a co pro to můžeme udělat my sami. Zmínili jsme se i o správném dokrmování ptáků na krmítku.
Na konci workshopu jsme vyrazili do terénu a pozorovali s dalekohledem a odborným atlasem – největší radost nám udělalo pozorování krásných stehlíků obecných, zamilovaných hrdliček zahradních, vrabců polních stavících hnízdo, nádherně zpívajícího drozda zpěvného a našeho ptáka dvouletky pro Slezsko straky obecné. Žáky zaujal i pár vrabců na námluvách. Dále jsme viděli i holuby domácí, pěnkavy obecné, kosy černé, sýkory koňadry, sýkory modřinky, konipase bílého a slyšeli jsme budníčka menšího. Kromě ptáků jsme s nadšením sledovali i mladou veverku. Venku jsme si rovnou v reálném světě ukázali i nástrahy, o kterých jsme se na začátku workshopu bavili. Odcházeli jsme s ornitologickou mapkou a rorýsí magnetkou v ruce a s úsměvem na tváři.

Veronika Zavadilová