ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Veselé zoubky

Naši prvňáčci se zapojili do dm preventivního programu “ Veselé zoubky”, který připravila společnost dm drogerie markt. V rámci projektového dne jsme se seznámili s tématem, jak zoubky fungují, k čemu je máme, jak rostou a mění se, co je zubní kaz a jak mu předcházet. Probrali jsme zásady správné péče o zoubky, jak je čistit, aby byly bez kazu, proč navštěvovat zubního lékaře. Děti ve skupinách zjišťovaly dosavadní informace o daném tématu. Vyplňovaly čtenářské karty a pracovní listy, vytvářely masky v podobě zdravých a zkažených zubů. Každý žák obdržel dárek z dm – preventivní taštičku s produkty péče o zuby – zubní kartáček, zubní pastu, žvýkačky bez cukru, přesýpací hodiny odměřující délku času k čištění zubů. Kartáček s pastou využili k názornému vyzkoušení čištění zoubků po dopolední svačině. Závěrem se pokusili vytvořit reklamní leták k prevenci zubního kazu.

Prvňáčci + Šárka Prokšová