ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Muzikofiletika v první třídě

Hudba je v podstatě určité spektrum vibrací. Muzikofiletické působení hudby má na člověka vliv v mnoha oblastech : prožití radosti z vlastní hudební produkce, rozvíjí kolektivní spolupráci a motorické schopnosti, harmonizuje a tzv. “dobíjí baterky”, umožnuje kontakt “sám se sebou” a pochopení stavu, ve kterém se člověk nachází. Působení hudby má blahodárný vliv i pro podporu pozornosti, paměti, pohybu, smyslového vnímání a emočního prožívání, uvolnění, rozvoj fantazie. Prvňáčci si vyzkoušeli působení muzikofiletiky pod vedením paní vychovatelky Marty Formánkové. Závěrem si děti vyzkoušely samotnou hru na jednotlivé hudební nástroje – šamanský buben, hapi drum, kalimba, drum oceán, tibetská mísa, zvonkohra, metalofon.

Už nyní se těší na příští opakování.
Prvňáčci + Marta Formánková + Šárka Prokšová