ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Čím budu?  – projektový den ve třetí třídě

Dalším projektovým dnem jsme zahájili kapitolu Povolání z učiva prvouky. První hodinu jsme přemýšleli, která povolání jsou důležitější a která méně. Diskuze byla bouřlivá, děti mezi sebou vášnivě argumentovaly. Nakonec jsme se shodli na tom, že každá práce je důležitá a že nejlepší je taková, která je udělaná poctivě a s radostí.

Pak se třetí třída proměnila ve velkou cukrářskou dílnu – děti si navlékly zástěry, přichystali  pracovní místo, pomůcky i potřebné potraviny. Každá skupina si po přečtení receptu rozdělila úkoly a děti se pustily do práce. Výsledky stály za to – pohár se zakysanou smetanou, piškoty a ovocem chutnal dětem možná i proto, že si ho vyrobily samy.

Po svačince a úklidu jsme se zaměřili na zásady stolování – prostírání i slušné chování u stolu.

Bylo by to moc hezké, kdyby se projektový den projevil třeba ve školní jídelně nebo doma při prostírání nedělního obědu.

Jiřina Hrbáčová, Jana Mlčochová