ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Sázení stromů – nová třešňová alej 

Říká se, že člověk má v životě postavit dům, zasadit strom a počít dítě. To druhé si už vyzkoušeli žáci 6. ročníku na obecní akci sázení stromů v ulici Jilešovská v Háji ve Slezsku. Žáci byli uvítáni panem starostou a seznámeni s projektem, který vznikl pod záštitou Nadace Partnerství, jejímž cílem je podpora projektů lidé – příroda. Po malém občerstvení a s pomocí odborníků zahradnické firmy se žáci s chutí pustili do práce. Umísťovali stromy do připravených děr, omotávali fólií, zahazovali hlínou, někteří dokonce i kopali díru pro poslední strom. Krásný dušičkový den byl pro tuto akci jako stvořený, žákům se sázení líbilo i vydařilo, a dokonce byli i pochváleni. Mohou být hrdí na to, že přispěli k zušlechtění krajiny naší obce, a jednou tu díky jejich pomoci rozkvete nová třešňová alej.

Mgr. Jana Galová