ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Z Krnova do Úvalna aneb výlet páťáků!

První letní den sice vybízel k pobytu u vody, ale my jsme se nedali a strávili ho turistickou výpravou v okolí města Krnov. První výzva nás čekala v překonání cvilinských schodů. Víte, kolik jich je? My jsme jich napočítali rovných 226! Ve výšce 436 m.n.m. se tyčí cvilínská rozhledna. Její zdolání nás sice trochu zmohlo, ale ten výhled do okolí stál za to! Další zastávkou byla zřícenina středověkého hradu Šelenburk, kde jsme si představovali, jak život na takovém hradu mohl vypadat. Poté nás čekala cesta lesem, v jehož stínu jsme se alespoň trochu zchladili. Došli jsme až do nedalekého Úvalna, kde jsme vystoupali na místní rozhlednu a občerstvili se nanuky. Na závěr jsme navštívili úžasné zrcadlové bludiště, které doporučujeme všem navštívit. I když teploměr ukazoval přes 30 stupňů, všichni statečně zdolali 8 kilometrů dlouhý okruh a náramně si to užili!

Anna Palovská, Jana Mlčochová