ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Matematický klokan

Matematický klokan je mezinárodní soutěž určena všem zájemcům o matematiku. Umožňuje dětem hravou formou si vyzkoušet své matematické schopnosti při řešení zajímavých a netradičních úloh a zvolit tu správnou strategii odpovědí.
A proč klokan? Počátky soutěže jsou spojeny se jménem australského matematika Petera O’Hallorana. Jeho nápad pak převzala skupina francouzských matematiků a díky nim se pak úspěšně rozšířila po Evropě. K nám dorazila v roce 1995. I naše škola je jejím pravidelným účastníkem.
A kdo letos patří k našim nejlepším?
kategorie Cvrček: Antonín Černý, Teodor Čechák a Veronika Řehulková
kategorie Klokánek: Patrik Bůžek, Alice Výtisková a Nela Mučková
kategorie Benjamin: Kateřina Gebauerová, Natálie Pavlíková a Kateřina Opravilová
kategorie Kadet: Anežka Lyková, Adam Rychtář a Anna Černá
Mgr. Latoňová