ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Netradiční hodina anglického jazyka na téma Halloween – 3. a 4. třída

Dne 25. 10. si žáci třetího a čtvrtého ročníku užili netradiční hodinu anglického jazyka na téma Halloween. Na začátku hodiny si někteří připomněli, co Halloween znamená a jiní získali základní informace o tomto svátku. Všichni se ale dozvěděli zajímavosti, které tento svátek skýtá. Poté se naučili novou slovní zásobu, kterou Halloween obsahuje. Žáci byli rozděleni do dvou skupin, ve kterých po zbytek hodiny pracovali a soutěžili. Hodina obsahovala 5 soutěží, ve kterých žáci ověřovali nové znalosti (slovní zásoba), chuťové buňky (ochutnávka „červíků“) a hlavně spolupráci v týmu. I když byli všichni žáci šikovní, ne každý může vyhrát, proto i my jsme určili vítěze. Nicméně odměnu dostali všichni. Žáci si pochutnali na pravých „amerických“ cookies s pavoukem a na „halloweenském duchovi“. Hodina se žákům moc líbila a s plnou pusou/bříškem odcházeli domů, nebo do další vyučovací hodiny.

Zuzana Kadulová