ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Čtvrtá a šestá třída si užila úžasný školní výlet

Za krásného slunného dne jsme vyrazili na jižní Moravu. Výlet jsme zahájili prohlídkou Velehradu, kde jsme navštívili basiliku Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje. Pěšky jsme se přemístili do nedalekého Archeoskanzenu Modrá, který představuje podobu slovanského opevněného sídliště z doby Velké Moravy (9. století). Po návštěvě skanzenu jsme se občerstvili v místním bufetu, jak jinak než hranolky a smažákem. V bezprostřední blízkosti se nachází areál Živá voda – největší expozice přirozených mokřadních a sladkovodních ekosystémů. Paní průvodkyně nám poutavě přiblížila život ryb v rybníce. Prošli jsme se i podvodním tunelem jehož dno se nachází v hloubce 6 m. Na vlastní oči jsme pozorovali obrovské sumce, kapry, jesetery a jiné sladkovodní živočichy. Návštěvu Živé vody jsme završili osvěžením v koupacím biotopu. Poté jsme se přesunuli do Starého Města u Uherského Hradiště, kde se nachází Kovozoo. Jedná se o unikát, který měl počátky právě v kovošrotu. Místní umělci z kovošrotu vytváří ojedinělá zvířata jako živá. Vyšplhali jsem na rozhlednu v podobě majáku a chvíli si zahráli na piráty z Karibiku. Výlet jsme si všichni báječně užili.

Anna Palovská, Bohdana Konečná, Jana Mlčochová