ředitelna: 553 773 333

sborovna: 553 773 940

Školní 90

Háj ve Slezsku, 747 92

Třeťáci na přírodovědné vycházce

Třeťáci vyrazili v pondělí 19.6. na přírodovědnou vycházku do okolí naší obce. Využili jsme klidné uzavřené silnice do Dolního Benešova. Cestou však přiložili ruce k dílu a srovnávali vyvrácené dopravní značky zpět na vozovku. Měli jsme možnost sledovat práci stavbařů při rekonstrukci mostu u Dolního Benešova. Na hrázi  jsme se zastavili u památného vykotlaného stromu. O historii a důležitosti Kozmické ptačí louky jsme slyšeli z úst místního pozorovatele a správce objektu. Řekl nám spoustu zajímavých informací, upozornil nás na jednotlivé ptačí zástupce, které jsme měli možnost pozorovat svými dalekohledy. Poté jsme se vydali směrem ke Mlýnu Kolečko, kde nás skutečný mlynář seznámil s historií i současností a provedl mlýnem. Ukázal nám rovněž, jak ekologicky využívá vodu na řece Opavě k výrobě elektrické energie v malé vodní elektrárně. Všichni si měli možnost všimnout strážců mlýna – psa Lorda nebo vodnických tovaryšů. Závěrečnou tečkou nám bylo opékání ve sportovním areálu Kamenec, prolézačky, míčové hry, kopaná. Ochlazení v tomto horkém dni nám přinesly osvěžující nanuky.

Mgr. Šárka Prokšová